Zdrowotne artykuły dla kobiet i mężczyzn

Super Soya Lecithin

W obecnych czasach lecytyna jest niewyobrażalnie modna. Ma kilka pożądanych i bardzo istotnych właściwości. To naturalna substancja, którą można odkryć również w naszym organizmie.

Naturalna i sojowa lecytyna – Super Soya Lecithin
Stanowi część błon komórkowych , a oprócz tego niektórych białek odpowiedzialnych za transport tłuszczów. Spełnia istotną rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego oraz dodatkowo stymuluje utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu. Lecytyna przyczynia się do właściwego przebiegu naszych procesów życiowych oraz wspomaga nasze zdrowie.

Lecytyna to naturalna substancja, która występuje również w naszym organizmie. Stanowi część błon komórkowych , a dodatkowo niektórych białek odpowiedzialnych za transport tłuszczów. Jej naturalnym źródłem są: żółtko jaja, wątroba, pełnoziarnista pszenica, różne rodzaje fasoli, soja. Mało osób zna jednakże jej niezwykłe zalety. Główne składniki lecytyny to cholina , a ponadto inozytol. Cholina ma istotne znaczenie w budowie błon komórkowych. Jest bardzo często czynnikiem produktów witaminowych. Proces emulgowania cholesterolu przez cholinę zapobiega jego gromadzeniu się w wątrobie , a ponadto w ścianach naczyń krwionośnych. Ogrywa także bardzo istotną rolę w utrzymywaniu prawidłowego krążenia krwi. Inozytol można wyszukać w produktach pochodzących z warzyw (np. soja). Intensywne ilości inozytolu gromadzą się w mózgu. Najważniejszą rolą choliny , a dodatkowo inozytolu jest przekazywanie impulsów nerwowych. Są one także określane mianem ,spalaczy tłuszczów” albo substancji lipotropowych. Regularne spożywanie lecytyny zalecane jest osobom, które ćwiczą lub ciężko pracują fizycznie, ponieważ wspomaga ona na krążenie krwi oraz prawidłową pracę stawów. Do tej pory nie zanotowano objawów przedawkowania lecytyny.

 

Tags: , , ,

Posted in Bez kategorii


Dodaj komentarz